Financování vaší nemovitosti

Pomáháme našim klientům se získáním prostředků na novou stavbu domu i rekonstrukce. Ideální varianta financování bydlení je většinou vlastními prostředky. Málokdo dnes však má dostatek volných finančních prostředků a tak je potřeba finance na stavbu sehnat jinde.

Volba vhodné formy financování a následně zvolení správného finančního produktu nemusí být snadné a přitom může ušetřit i statisíce korun.

Rádi vám s touto volbou pomůžeme a porovnáváme nabídky na trhu a vybereme společně pro vás tu „nej“ možnost financování nemovitosti dle vašich požadavků a potřeb.

Mezi nejčastější formy financování stavby nebo rekonstrukce patří:

Hypotéka

Pomůžeme vám vybrat pro vás nejvýhodnější hypotéku a ukážeme vám, jak hypotéku nastavit, aby jste spláceli méně nebo hypotéku splatili dříve. V případě hypotéky je potřeba mít naspořeno alespoň 20% z ceny nemovitosti. Že tolik naspořeno nemáte? Nevadí, známe možnosti, jak i tak hypotéku můžete získat a rádi vám je ukážeme.

Hypotéka bez prokazování příjmů

Nedílnou součástí získání hypotéky je prokazování příjmů. Někteří lidé však tento údaj nechtějí nebo nemohou zveřejnit. V takovém případě je zde možnost vzít druh hypotéky, která je založena na poskytování úvěru bez zdlouhavé administrativy a sdělování citlivých dat či příjmů. Tato výhoda je vykoupena o něco vyšším úrokem než u běžné hypotéky. Nebudete tedy muset prokázat svůj příjem, ale z hlediska RPSN, úroků a celkového přeplacení bude dražší.

Hypotéka lze využít na:

  • Koupi bytu nebo rodinného domu
  • Koupi stavebního pozemku
  • K vypořádání dědictví
  • K vypořádání společného jmění manželů
  • Ke koupi investiční nemovitosti
  • Výstavbu domu
  • Rekonstrukci
  • Modernizace

Úvěr ze stavebního spoření

Druhá možnost, jak financovat bydlení, je prostřednictvím stavební spořitelny. Ty mnohdy nabízejí velmi atraktivní úrokovou sazbu.

Nemáte sjednané stavební spoření? Nevadí i v takové situaci vám dokážeme pomoci.

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelské úvěry se hodí spíše k rekonstrukci a na drobné stavební práce. Patří totiž vzhledem k vysokému úroku k té nejméně vhodné variantě financování. Navíc se spotřebitelské úvěry sjednávají ve srovnání s hypotékou na krátkou dobu a splátka je tak vysoká. Na druhou stranu žadatel nemusí zastavovat nemovitost.

Shrnutí

Ideální varianta financování bydlení je vlastními prostředky. Situace ale není černobílá a nabízí se ještě jeden pohled na věc. Dnes, když jsou úrokové sazby hypoték nízko, vyplatí se i tak vzít hypotéku. Růst ceny nemovitosti předčí úroky na hypotéku a zbytek zůstane majiteli jako zisk.

Hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření? Jste–li na začátku a hledáte, jak výhodně financovat bydlení, nebo už úvěr máte a chystáte se refinancovat?

Rádi Vám s rozhodováním pomůžeme 🙂 Jsme tu pro Vás…

Veronika Čerňanská

Mobil: +420 722 433 729
E-mail: info@vermarkop.cz

Ozvěte se

Ať už se chcete zeptat na to, zda zvládneme vyřešit vaši stavbu nebo rekonstrukci nebo se potřebujete jen poradit o vaší stavbě či jejím financování, napište nám.

Svým dotazem se k ničemu nezavazujete, přesto se vám budeme věnovat s pečlivostí nám vlastní.

Veronika & Marek