Strategické investování
a správa financí

Často naši klienti řeší pořízení budoucí nemovitosti na úvěr či hypotéku. Věděli jste však, že jsou i jiné, příjemnější a účinnější cesty, jak financovat vaši nemovitost?

Je třeba přestat myslet úvěrově a začít myslet investičně. Díky tomu si budete moci pořídit nemovitost a mít případně jen částečnou hypotéku a nebo se zbavit hypotéky předčasně o několik let dříve.

Příjemná představa že? Zavolejte nám a my vám poradíme jak na to.

Financování vaší nemovitosti

Pomáháme našim klientům se získáním prostředků na novou stavbu domu i rekonstrukce. Ideální varianta financování bydlení je většinou vlastními prostředky. Málokdo dnes však má dostatek volných finančních prostředků a tak je potřeba finance na stavbu sehnat jinde.

Volba vhodné formy financování a následně zvolení správného finančního produktu nemusí být snadné a přitom může ušetřit i statisíce korun.

Rádi vám s touto volbou pomůžeme a porovnáváme nabídky na trhu a vybereme společně pro vás tu „nej“ možnost financování nemovitosti dle vašich požadavků a potřeb.

Mezi nejčastější formy financování stavby nebo rekonstrukce patří:

Hypotéka

Pomůžeme vám vybrat pro vás nejvýhodnější hypotéku a ukážeme vám, jak hypotéku nastavit, aby jste spláceli méně nebo hypotéku splatili dříve. V případě hypotéky je potřeba mít naspořeno alespoň 20% z ceny nemovitosti. Že tolik naspořeno nemáte? Nevadí, známe možnosti, jak i tak hypotéku můžete získat a rádi vám je ukážeme.

Hypotéka bez prokazování příjmů

Nedílnou součástí získání hypotéky je prokazování příjmů. Někteří lidé však tento údaj nechtějí nebo nemohou zveřejnit. V takovém případě je zde možnost vzít druh hypotéky, která je založena na poskytování úvěru bez zdlouhavé administrativy a sdělování citlivých dat či příjmů. Tato výhoda je vykoupena o něco vyšším úrokem než u běžné hypotéky. Nebudete tedy muset prokázat svůj příjem, ale z hlediska RPSN, úroků a celkového přeplacení bude dražší.

Hypotéka lze využít na:

  • Koupi bytu nebo rodinného domu
  • Koupi stavebního pozemku
  • K vypořádání dědictví
  • K vypořádání společného jmění manželů
  • Ke koupi investiční nemovitosti
  • Výstavbu domu
  • Rekonstrukci
  • Modernizace

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelské úvěry se hodí spíše k rekonstrukci a na drobné stavební práce. Patří totiž vzhledem k vysokému úroku k té nejméně vhodné variantě financování. Navíc se spotřebitelské úvěry sjednávají ve srovnání s hypotékou na krátkou dobu a splátka je tak vysoká. Na druhou stranu žadatel nemusí zastavovat nemovitost.

Úvěr ze stavebního spoření

Druhá možnost, jak financovat bydlení, je prostřednictvím stavební spořitelny. Ty mnohdy nabízejí velmi atraktivní úrokovou sazbu.

Nemáte sjednané stavební spoření? Nevadí i v takové situaci vám dokážeme pomoci.

Shrnutí

Ideální varianta financování bydlení je vlastními prostředky. Situace ale není černobílá a nabízí se ještě jeden pohled na věc. Dnes, když jsou úrokové sazby hypoték nízko, vyplatí se i tak vzít hypotéku. Růst ceny nemovitosti předčí úroky na hypotéku a zbytek zůstane majiteli jako zisk.

Hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření? Jste–li na začátku a hledáte, jak výhodně financovat bydlení, nebo už úvěr máte a chystáte se refinancovat?

Rádi Vám s rozhodováním pomůžeme 🙂 Jsme tu pro Vás…

Veronika Čerňanská

Mobil: +420 722 433 729
E-mail: info@vermarkop.cz

Ozvěte se

Ať už se chcete zeptat na to, zda zvládneme vyřešit vaši stavbu nebo rekonstrukci nebo se potřebujete jen poradit o vaší stavbě či jejím financování, napište nám.

Svým dotazem se k ničemu nezavazujete, přesto se vám budeme věnovat s pečlivostí nám vlastní.

Veronika & Marek